Poniedziałek 20 Maja 2019. Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz,Bazyli, Bazylid,Bazylis, Bernardyn,Bernardyna,Bronimir, Iwo, Sawa,Teodor, Wiktoria.
Do końca roku zostało 226 dni.

„Zagospodarowanie terenu przy szkole w Filipowie”

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie”
EFRR

URZĄD GMINY FILIPÓW
ul. Garbaska 2
16-424 Filipów
tel/fax: 0 87 569-60-81
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Bank Spółdzielczy Rutka Tartak
oddział Filipów

Nr konta   59 9367 0007 0020 0200 0156 0013

Witamy w serwisie Gminy Filipów.

Mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte przybliżą obraz gminy i skłonią Was do jej odwiedzin.
Zachęcamy też do korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej oraz udostępnionych druków.

 

PROŚBA O POMOC DLA POGORZELCÓW

  W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia 5 z 8 osób zostało przetransportowanych do kilku szpitali, w tym troje małoletnich dzieci.

Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające.

Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:

PL 56 1140 2004 0000 3002 6828 9133.

 

Dla przelewów zagranicznych należy podać

KOD SWIFT MBANK: BREXPLPWMBK


Odbiorca: „Państwo Truszkowscy”. 

Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.

 

Wesołych Świąt
Redaktor: Administrator   
24.12.2012.
Wsołych Świąt
 
"Biała wstążka"
Redaktor: Administrator   
03.12.2012.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach organizuje III Suwalską Kampanię Białej Wstążki ogłoszoną pod nazwą: ,,Wyjdź z cienia przemocy". Pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk i Starosty Suwalskiego.

Kampania "Białej Wstążki" to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach przez kobiety i mężczyzn, natomiast jest skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Suwalska Kampania trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2012roku.

W dniu 04 grudnia 2012r.  o godz. 1000  w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie odbędzie się konferencja poświęcona Kampanii Białej Wstążki, zorganizowana przy współpracy Posterunku Policji w Filipowie, Zespołu Szkół w Filipowie, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Filipowie.

 

 

 
Informacja dla mieszkańców
Redaktor: Administrator   
28.11.2012.
Palenie śmieci szkodziSpalanie śmieci w domu szkodzi zdrowiu!
Wielu ludzi postrzega spalanie śmieci w domowych piecach za tanią, łatwo osiągalną i niekłopotliwą metodę pozbywania się odpadów. Niestety oszczędność jest jedynie pozorna, ponieważ może okazać się, że zaoszczędzone pieniądze przeznaczą wkrótce na kosztowne leczenie. Paląc śmieci w domu trujemy siebie i swoich najbliższych!

Co się dzieje, gdy śmieć się pali
Narażamy swój dom na niebezpieczeństwo. W trakcie spalania odpadów – butelek PET, plastikowych i foliowych opakowań, zużytej odzieży, fragmentów mebli zawierających trujące lakiery czy elementów gumowych, do atmosfery uwalniane są toksyczne związki. Zwiększa się emisja pyłów i węglowodorów aromatycznych, tlenków azotu i siarki. Toksyny uwalniane z dymem do powietrza dostają się do dróg oddechowych, opadają na glebę zanieczyszczając warzywa w przydomowych ogródkach, dostają się do wód gruntowych. Ich obecność notuje się także w mleku i jajach! Substancje te, nawet w niewielkich ilościach mają negatywne działanie. Przypisuje się im wywoływanie alergii, chorób układu oddechowego, nowotworów i porażeń.

Pamiętaj! Szczególnie wrażliwe na działanie toksyn są dzieci. Pomyśl o nich, zanim znowu wrzucisz śmieci do pieca lub ogniska.

Warto śmiecić mniej


Zapobieganie powstawaniu śmieci
Każdy z nas codziennie wyrzuca mnóstwo śmieci. Niesegregowane i niezagospodarowane muszą być wywożone na ciągle powiększające się składowiska odpadów. Wszyscy jesteśmy obciążani kosztami ich utrzymania. Przeciętny Polak „produkuje” 320 kg odpadów rocznie. Warto się zastanowić, jak postępować, żeby śmieci powstawało jak najmniej, dzięki czemu nasze otoczenie będzie ładniejsze, a my zaoszczędzimy na opłatach.

Czytaj więcej
 
Kwatery wędkarskie - przedłużenie terminu
Redaktor: Administrator   
09.11.2012.
Zawiadomienie o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń kwater wędkarskich/ obiektów noclegowych/ gospodarstw agroturystycznych do umieszczenia w „Przewodniku wędkarskim” LGR „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”  informuje, iż termin przyjmowania zgłoszeń kwater wędkarskich/ obiektów noclegowych/ gospodarstw agroturystycznych do umieszczenia w „Przewodniku wędkarskim” LGR „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie” został przedłużony do dnia 19.11.2012r.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny na stornie stronie internetowej www.lgr-pojeizerze.eu lub bezpośrednio w biurze LGR „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”, ul. Wesoła 22, 16-400 Suwałki, tel. 87 565 61 98
 
Gospodarka odpadami
Redaktor: Administrator   
06.11.2012.

Znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na wszystkie samorządy w Polsce nowe obowiązki i zadania. Ustawa porządkuje gospodarkę odpadami i ma zapewnić wypełnienie zobowiązań naszego kraju wobec Unii Europejskiej w zakresie odzysku i unieszkodliwiania odpadów.

Więcej szczegółów w załączniku -

 
Informacja
Redaktor: Administrator   
30.10.2012.

Urząd Gminy Filipów zawiadamia, że organizuje bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (lodówki, pralki, odkurzacze, telewizory, komputery itp.), aby zapobiec wyrzucaniu odpadów niebezpiecznych do środowiska.

Zbiórka sprzętu odbędzie się w dniu 16 listopada 2012 r. (piątek) w godz.8:00-15:00 na placu przed sklepem „Sylwia” (dawna „gospoda pod lipką”) przy ul. Plac St. Batorego.


Dostarczony sprzęt powinien być kompletny, zabrania się wymontowywania jakichkolwiek części.

 
Przewodnik wędkarski
Redaktor: Administrator   
26.10.2012.
Szanowni Państwo, 
W związku z planowaną publikacją „Przewodnika wędkarskiego” LGR „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”  zaprasza wszystkich właścicieli kwater wędkarskich/ obiektów noclegowych/ gospodarstw agroturystycznych do zgłaszania swoich obiektów, celem umieszczenia ich w przewodniku wędkarskim.
 
Czytaj więcej
 
Protokół z konsultacji społecznych
Redaktor: Administrator   
22.10.2012.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem przeprowadzonych konsultacji społecznych.

 Do pobrania:

 
ZARZĄDZENIE NR 143/2012
Redaktor: Administrator   
04.10.2012.
ZARZĄDZENIE NR 143/2012
WÓJTA GMINY FILIPÓW
z dnia 4 października 2012 r.
w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w zakresie projektu uchwały w sprawie
przyjęcia "Programu współpracy gminy Filipów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami
o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o pożytku publicznym i o wolontariacie na rok 2013.
 
 
 
Pełna treść zarządzenia -
 
Informacja
Redaktor: Administrator   
02.10.2012.

W dniu 02.10.2012 r. został rozstrzygnięty konkurs na realizację zadania publicznego przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. nr 96, poz.873 z  późn. zm.) z zakresu pomocy społecznej, polegającego na dystrybucji żywności dla rodzin i osób  najuboższych z terenu gminy Filipów.
Została wybrana oferta złożona przez Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki - Białystok, które zaoferowało nieodpłatne pozyskiwanie i przekazywanie żywności dla rodzin i osób najuboższych z terenu gminy Filipów.


Termin realizacji - 10.10.2012 r. –31.12.2012 r. 
Wysokość dotacji – 4 500 zł


                                                                                                                    Wójt
                                                                                                      /-/ Sylwester Koncewicz

 
Konkurs ofert
Redaktor: Administrator   
11.09.2012.

Wójt  Gminy  Filipów

ogłasza otwarty konkurs ofert

z dniem 10.09.2012 r.

 

Na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2010 r., Nr 234, poz. 1536,) ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Rodzaj zadania publicznego:

 

1.  Zadanie z zakresu pomocy społecznej polegające na dystrybucji żywności dla osób i rodzin najuboższych z terenu gminy Filipów.

 

Pełny tekst ogłoszenia - pobierz

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 337 - 357 z 557
Projekt
Wyszukiwarka
Mapa zagrożeń
Wyłączenia
Leki 75+
Aktualności

interreg
Wirtualny spacer
 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW
RPOWP
 POKL
 POKL

OSP

 Program usuwania azbestu