Poniedziałek 20 Maja 2019. Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz,Bazyli, Bazylid,Bazylis, Bernardyn,Bernardyna,Bronimir, Iwo, Sawa,Teodor, Wiktoria.
Do końca roku zostało 226 dni.

„Zagospodarowanie terenu przy szkole w Filipowie”

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie”
EFRR

URZĄD GMINY FILIPÓW
ul. Garbaska 2
16-424 Filipów
tel/fax: 0 87 569-60-81
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Bank Spółdzielczy Rutka Tartak
oddział Filipów

Nr konta   59 9367 0007 0020 0200 0156 0013

Witamy w serwisie Gminy Filipów.

Mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte przybliżą obraz gminy i skłonią Was do jej odwiedzin.
Zachęcamy też do korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej oraz udostępnionych druków.

 

PROŚBA O POMOC DLA POGORZELCÓW

  W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia 5 z 8 osób zostało przetransportowanych do kilku szpitali, w tym troje małoletnich dzieci.

Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające.

Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:

PL 56 1140 2004 0000 3002 6828 9133.

 

Dla przelewów zagranicznych należy podać

KOD SWIFT MBANK: BREXPLPWMBK


Odbiorca: „Państwo Truszkowscy”. 

Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.

 

III Półmaraton
Redaktor: Administrator   
30.04.2019.

III Półmaraton Bakałarzewo-Filipów-Bakałarzewo i bieg Bakałarza

1 maja 2019 roku odbędzie się już trzeci Półmaraton Bakałarzewo-Filipów-Bakałarzewo. Początek imprezy o godz. 12.00 na Rynku w Bakałarzewie, gdzie zlokalizowane będą start i meta. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie „Aktywni znad Rospudy". Hasłem przewodnim Majowego Biegania nad Rospudą jest „Rozpraw się ze szkodliwymi nałogami".

W poprzednich dwóch edycjach impreza przeprowadzana razem z gminami Bakałarzewo i Filipów,  gromadziła ok. 400 biegaczy z kraju i zagranicy.

W ramach tej imprezy zorganizowane zostaną dwa biegi:

  • III Półmaraton Doliną Rospudy – 21,097 km
  • Bieg Bakałarza – 12 km

Trasa półmaratonu prowadzić będzie z Bakałarzewa do Filipowa i z powrotem, natomiast Bieg Bakałarza przebiegać malowniczymi duktami leśnymi prowadzącymi przy trzech jeziorach: Siekierowo, Gatne, Garbaś oraz przez uroczy mostek nad Rospudą.

 Godzinowy program imprezy:

  • godz. 9.oo – otwarcie biura zawodów w Urzędzie Gminny Bakałarzewo i rejestracja zawodników;
  • godz. 11.oo - zamknięcie rejestracji zawodników, zamknięcie biura;
  • godz. 12.oo – start ostry obu biegów;
  • godz. 15.oo – zamknięcie linii mety;
  • ok. godz. 15.30 – zamknięcie i podsumowanie imprezy, ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców. Miejsce: Rynek w Bakałarzewie;
  • ok. godz. 16.30 – poczęstunek zawodników i osób towarzyszących.

 Wśród już zapisanych zawodników są biegacze z terenu całej Polski jak i zagranicy (Litwa, Białoruś, Łotwa, Australia). Przewidywana liczba biegaczy – ok. 250 – 300. Na trasie półmaratonu rywalizować będą również zawodnicy niepełnosprawni na wózkach, wśród których wystartuje również Bogdan Król – reprezentant Polski na olimpiadzie w Atlancie, multimedalista i zwycięzca prawie wszystkich największych maratonów na świecie oraz ultra maratonów (m.in. 470 km na Alasce), mistrz Europy na 100 km.

Swój udział zapowiedział także Tadeusz Dziekoński, medalista mistrzostw Europy weteranów i europejskich igrzysk weteranów, mistrz świata w biegu na 100 km w kategorii zawodników w wieku od 60 do 64 lat, srebrny medalista (w rywalizacji drużynowej w kategorii M60) mistrzostw Europy weteranów w biegu maratońskim z 2012r.

 Imprezę będzie prowadził znany w środowisku biegaczy multi maratończyk Bartek Osior – mistrz Polski nauczycieli w maratonie.

Współorganizatorami biegów są Urzędy Gmin w Filipowie i Bakałarzewie. Impreza współfinansowana jest z ze środków publicznych Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Instytucjami wspierającymi są Nadleśnictwo Olecko, Bank Spółdzielczy Rutka-Tartak oraz szereg firm m.in. „OMEGA” z Filipowa, Browar Północny, „SUPROS AGRO” z Bakałarzewa, Spółdzielnia Mleczarska „ROSPUDA” z Filipowa oraz osoby prywatne.


 Bliższe informacje na temat imprezy (regulamin, listy startowe) – na Facebooku po linkiem https://www.facebook.com/r.dykiert/.

Zapisy:

·         www.protimer.pl/bio/540-iii-polmaraton-dolina-rospudy

·         www.protimer.pl/bio/539-bieg-bakalarza-12-km

 
Broszura
Redaktor: Administrator   
29.04.2019.
Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich
 
Dopłaty bezpośrednie
Redaktor: Administrator   
29.04.2019.
Rolniku, wyślij wniosek o dopłaty już teraz!
Skorzystaj sam z internetu lub przyjdź po pomoc do placówki ARiMR

Przypominamy, że od ubiegłego roku zmianie uległy zasady ubiegania się

o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane są OBOWIĄZKOWO w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna na stronie internetowej www.arimr.gov.pl .

 Wniosek można wysłać z dowolnego miejsca, o dowolnej porze dnia i to przez cały tydzień, ale trzeba zdążyć do 15 maja!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne. W biurach powiatowych ARiMR dostępne są stanowiska z dostępem do Internetu, przy których rolnicy mogą korzystać z aplikacji, wypełnić i wysłać wniosek.

Wyślij wniosek, póki aplikacja działa sprawnie i nie jest przeciążona!

Przyjdź, nie zwlekaj, a nie trzeba będzie czekać.

Informacje dotyczące eWniosku

  • w Biurach Powiatowych ARiMR
  • na stronie internetowej arimr.gov.pl
 
Wielkanoc
Redaktor: Administrator   
19.04.2019.
Wsołych Świąt
 
Sprzątanie świata
Redaktor: Administrator   
19.04.2019.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym, podopieczni i opiekunowie Warsztatu Terapii Zajęciowej, Wójt Gminy Filipów oraz pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Filipowie wzięli udział w akcji sprzątania świata, która odbyła się w miniony wtorek, 16 kwietnia w Filipowie. W ramach wydarzenia doprowadzono do porządku plac mariawicki, na którym znajdują się ruiny spalonej w 2000 roku kaplicy.

Niestety pole mariawickie było bardzo mocno zanieczyszczone, a wśród odpadów przeważały szklane i plastikowe butelki po alkoholu. Na szczęście z pomocą uczestników tegorocznej akcji udało się doprowadzić plac do porządku. Na zakończenie zorganizowano ognisko, podczas którego uczestnicy mogli usmażyć i zjeść kiełbasę ufundowaną przez wójta. Korzystając z okazji Tomasz Rogowski podziękował wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc w sprzątaniu i zapowiedział, że nie jest to ostatnia tego typu akcja.

 

 Sprzątanie świata Sprzątanie świata Sprzątanie świata
 Sprzątanie świata  

 

 
Informacja
Redaktor: Administrator   
19.04.2019.
Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg gminnych ze żwirowych na bitumiczne w miejscowości Filipów Czwarty, Szafranki i Stara Dębszczyzna w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ogólna wartość inwestycji opiewa na kwotę ok. 5,5 mln zł.
 
Konferencja informacyjna
Redaktor: Administrator   
17.04.2019.
Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zapraszają na konferencję informacyjną pn. "Polska Strefa Inwestycji”, która odbędzie się 24.04.2019 o godz, 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Suwałkach.
Spotkanie będzie poświęcone nowym zasadom udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom działającym na terenie całego kraju, w związku ze zmianą regulacji w zakresie funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 19.04.2019 za pośrednictwem Urzędu Gminy Filipów. Zgłoszenia przyjmuje pracownik Urzędu Gminy Filipów Ewelina Chmielewska pok. 14.
 
Otwarty konkurs ofert
Redaktor: Administrator   
16.04.2019.
Wójt Gminy Filipów ogłasza otwarty konkurs ofert z dniem 16.04.2019 r.  - zadanie z zakresu ochrony i promocji zdrowia
 
Żwirowanie i równanie dróg gminnych
Redaktor: Administrator   
15.04.2019.

Rozpoczęliśmy żwirowanie i równie szutrowych dróg gminnych. Kruszywo dostarcza firma zewnętrzna. Wszystkie pozostałe roboty wykonujemy we własnym zakresie.
 
W poszukiwaniu modelowych rozwiązań
Redaktor: Administrator   
12.04.2019.

Gmina Filipów przystąpiła do projektu pn. "W poszukiwaniu modelowych rozwiązań". Celem projektu jest opracowanie i pilotażowe  wdrożenie modelu mieszkalnictwa wspomaganego skierowanego do osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym zespołem Downa.
W ramach projektu na terenie Gminy Filipów powstanie jedno mieszkanie wspomagane.
 
Garbas Drugi. Społeczne wycinanie przydrożnych zakrzewień.
Redaktor: Administrator   
10.04.2019.

 Dzięki inicjatywie Radnej Gminy Filipów - Ewie Barczyńskiej, mieszkańcy wsi Garbas Drugi społecznie wycieli krzewy wzdłuż drogi dojazdowej do tej miejscowości. Dziękujemy i zachęcamy do podejmowania tego typu działań.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 33 z 557
Projekt
Wyszukiwarka
Mapa zagrożeń
Wyłączenia
Leki 75+
Aktualności

interreg
Wirtualny spacer
 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW
RPOWP
 POKL
 POKL

OSP

 Program usuwania azbestu