Piątek 14 Grudnia 2018. Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz,Izydor, Naum,Pompejusz, Sławobor,Spirydion.
Do końca roku zostało 18 dni.
AIDS
Sesje na żywo
Transmisja
BIP UG Filipów
Biuletyn Informacji Publicznej
Cyfrowy Urząd

ePUAP
 
 
Akty prawne


 
Linki
Sejm RP
Starostwo Powiatowe
Wrota Podlasia
GOKiS Filipów

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie”
EFRR
Otwarcie projektu Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
20.05.2010.

KONFERENCJA OTWARCIA PROJEKTU

Dnia 15 kwietnia 2010 roku w Ośrodku Kultury w Elektrėnai na Litwie odbyła się Konferencja Otwarcia Projektu „Poznajmy się - transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Elektrėnai”. W konferencji wzięło udział 15 przedstawicieli partnera polskiego oraz 15 przedstawicieli partnera litewskiego.
Głównym tematem konferencji była rola kontaktów partnerskich w utworzeniu  Centrów Kultury Obszaru Pogranicza i rozwoju pasa przygranicznego, zaprezentowanie celów, działań oraz oczekiwanych rezultatów realizowanego przez Gminę Filipów i Ośrodek Kultury w Elektrėnai projektu "Poznajmy się -  transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Elektrėnai". Podczas konferencji miały miejsce prezentacje partnerów projektu, poruszany był temat kultury, tradycji, zwyczajów kraju sąsiedniego oraz temat kontynuowania podjętych działań i zakresu współpracy po zakończeniu projektu.

W konferencji uczestniczyli: burmistrz miasta Elektrėnai Danguolė Kliucevičienė, prowadzący oddziałem edukacji, kultury i sportu samorządu Elektrėnai Deimantas Tarulis, pracownicy sfery kultury z terenu samorządu Elektrėnai a także  goście z Polski, wójt gminy Filipów Sylwester Koncewicz oraz pracownicy z różnych organizacji i instytucji.
W programie  znalazły się prezentacje: miasta Elektrėnai - pani Genutė Dapkevičienė dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Kultury w Elektrėnai - dyrektor Remigijus Suslavičius, oraz Gminy Filipów – Marlena Kosińska koordynator projektu. Wspólne zwiedzanie biblioteki, Ośrodka Kultury, Elektrowni, Kościoła i innych zakątków miasta Elektrėnai pozwoliło na bliższe poznanie kultury i tradycji kraju partnera, a także przyczyniło się do przełamania stereotypów dotyczących barier kulturowych. Miłym akcentem kończącym konferencję był poczęstunek, będący okazją do swobodnej wymiany zdań i uwag na temat zaplanowanych działań w projekcie.
Spotkanie podczas konferencji otwarcia projektu stworzyło możliwość wzajemnego poznania się, nawiązania bliższej współpracy i wymiany doświadczeń między partnerami, a także zawarcia pierwszych przyjacielskich kontaktów. Spotkanie zostało upamiętnione zdjęciami, a  uczestnicy na pamiątkę wspólnie realizowanego projektu otrzymali upominki.

Ośrodek Kultury w Elektrėnai – Partner projektu
http://kcelektrenai.progresas.lt/186,nuorodos-puslapis.html

Prezentacje:

1. Miasto Elektrenai - pobierz
2. Ośrodek Kultury w Elektrenai - pobierz
3. Gmina Filipów - pobierz

Konferencja inauguracyjnaKonferencja inauguracyjnaKonferencja inauguracyjna
Konferencja inauguracyjna  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Projekt
Wyszukiwarka
Mapa zagrożeń
Wyłączenia
Leki 75+
Aktualności

interreg
Wirtualny spacer
 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW
RPOWP
 POKL
 POKL

OSP
http://www.zlobki.mpips.gov.pl/

 Program usuwania azbestu