Piątek 14 Grudnia 2018. Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz,Izydor, Naum,Pompejusz, Sławobor,Spirydion.
Do końca roku zostało 18 dni.
AIDS
Sesje na żywo
Transmisja
BIP UG Filipów
Biuletyn Informacji Publicznej
Cyfrowy Urząd

ePUAP
 
 
Akty prawne


 
Linki
Sejm RP
Starostwo Powiatowe
Wrota Podlasia
GOKiS Filipów

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie”
EFRR
Modernizacja sali widowiskowej Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.08.2010.

CENTRA KULTURY OBSZARU POGRANICZA

Realizacja projektu „Poznajmy się – transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Eléktrenai” będzie możliwa dzięki powstaniu Centrów kultury obszaru pogranicza. Projekt zakłada między innymi osiągnięcie niżej wymienionych celów szczegółowych:

 1. Powstanie Centrów Kultury prezentujących dorobek kulturalny obszaru pogranicza,
 2. Powstanie trwałej infrastruktury kulturalnej w postaci: remontu, modernizacji i wyposażenia sali widowiskowej w Gminie Filipów oraz zakupu sceny estradowej z nagłośnieniem dla Ośrodka Kultury w Elektrénai, która będzie wykorzystywana do wspólnych działań i wspólnych celów współpracy trans granicznej.
Infrastruktura techniczna wraz z dobrej jakości wyposażeniem jest ważnym elementem wpływającym na rozwój obszaru przygranicznego. W celu powstania Centrum po stronie polskiej zrealizowana została inwestycja pn. „Remont i modernizacja sali widowiskowej w budynku Urzędu Gminy Filipów”. Przedmiot zamówienia obejmował następujący zakres prac:
 1. Roboty rozbiórkowe obejmujące: demontaż jednej pary drzwi, skucie istniejących schodów wraz z podestem częściowo podwyższającym salę.
 2. Roboty murowe i tynkarskie: przygotowanie ścian i ich powierzchni – oczyszczenie ścian, odpowiednie zagruntowanie, nałożenie gładzi gipsowej.
 3. Wymiana stolarki drzwiowej.
 4. Schody i posadzki.
 5. Wykonanie sufitu podwieszanego.
 6. Malowanie ścian.
 7. Wymiana instalacji elektrycznej w sali.
 8. Zakup i montaż systemu nagłośnienia.
 9. Zakup i montaż systemu projekcji.

Wykonawcę na realizację w/w projektu wybrano zgodnie z procedurą Prawa Zamówień Publicznych w drodze przetargu nieograniczonego. Powstała infrastruktura kulturalna będzie służyć wymianie dorobku kulturalnego obszaru pogranicza. W utworzonym Centrum Kultury obszaru pogranicza odbywać się będą przeglądy muzyczne prezentujące dorobek kulturalny społeczności pogranicza. Kolejny taki przegląd muzyczny będzie miał miejsce 19 września 2010 r. w Filipowie. Występujący artyści będą mięli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się i promowania współpracy transgranicznej.
Inwestycja realizowana była z poszanowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego. Przebieg inwestycji nie zakłócił spokoju mieszkańców i nie wpłynął negatywnie na środowisko naturalne.
Centra kultury obszaru pograniczaCentra kultury obszaru pograniczaCentra kultury obszaru pogranicza
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Projekt
Wyszukiwarka
Mapa zagrożeń
Wyłączenia
Leki 75+
Aktualności

interreg
Wirtualny spacer
 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW
RPOWP
 POKL
 POKL

OSP
http://www.zlobki.mpips.gov.pl/

 Program usuwania azbestu