Piątek 19 Kwietnia 2019. Imieniny obchodzą: Adolf, Adolfa,Adolfina, Alf,Cieszyrad, Czesław,Czech, Czechasz,Czechoń, Leon,Leontyna, Pafnucy,Tymon, Werner,Włodzimierz.
Do końca roku zostało 257 dni.

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie”
EFRR
Modernizacja sali widowiskowej Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.08.2010.

CENTRA KULTURY OBSZARU POGRANICZA

Realizacja projektu „Poznajmy się – transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Eléktrenai” będzie możliwa dzięki powstaniu Centrów kultury obszaru pogranicza. Projekt zakłada między innymi osiągnięcie niżej wymienionych celów szczegółowych:

 1. Powstanie Centrów Kultury prezentujących dorobek kulturalny obszaru pogranicza,
 2. Powstanie trwałej infrastruktury kulturalnej w postaci: remontu, modernizacji i wyposażenia sali widowiskowej w Gminie Filipów oraz zakupu sceny estradowej z nagłośnieniem dla Ośrodka Kultury w Elektrénai, która będzie wykorzystywana do wspólnych działań i wspólnych celów współpracy trans granicznej.
Infrastruktura techniczna wraz z dobrej jakości wyposażeniem jest ważnym elementem wpływającym na rozwój obszaru przygranicznego. W celu powstania Centrum po stronie polskiej zrealizowana została inwestycja pn. „Remont i modernizacja sali widowiskowej w budynku Urzędu Gminy Filipów”. Przedmiot zamówienia obejmował następujący zakres prac:
 1. Roboty rozbiórkowe obejmujące: demontaż jednej pary drzwi, skucie istniejących schodów wraz z podestem częściowo podwyższającym salę.
 2. Roboty murowe i tynkarskie: przygotowanie ścian i ich powierzchni – oczyszczenie ścian, odpowiednie zagruntowanie, nałożenie gładzi gipsowej.
 3. Wymiana stolarki drzwiowej.
 4. Schody i posadzki.
 5. Wykonanie sufitu podwieszanego.
 6. Malowanie ścian.
 7. Wymiana instalacji elektrycznej w sali.
 8. Zakup i montaż systemu nagłośnienia.
 9. Zakup i montaż systemu projekcji.

Wykonawcę na realizację w/w projektu wybrano zgodnie z procedurą Prawa Zamówień Publicznych w drodze przetargu nieograniczonego. Powstała infrastruktura kulturalna będzie służyć wymianie dorobku kulturalnego obszaru pogranicza. W utworzonym Centrum Kultury obszaru pogranicza odbywać się będą przeglądy muzyczne prezentujące dorobek kulturalny społeczności pogranicza. Kolejny taki przegląd muzyczny będzie miał miejsce 19 września 2010 r. w Filipowie. Występujący artyści będą mięli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się i promowania współpracy transgranicznej.
Inwestycja realizowana była z poszanowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego. Przebieg inwestycji nie zakłócił spokoju mieszkańców i nie wpłynął negatywnie na środowisko naturalne.
Centra kultury obszaru pograniczaCentra kultury obszaru pograniczaCentra kultury obszaru pogranicza
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Projekt
Wyszukiwarka
Mapa zagrożeń
Wyłączenia
Leki 75+
Aktualności

interreg
Wirtualny spacer
 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW
RPOWP
 POKL
 POKL

OSP
http://www.zlobki.mpips.gov.pl/

 Program usuwania azbestu