REJESTRACJA - SAMORZĄDOWY PANEL SMS

            W związku z wdrożeniem techniki konsultacyjnej Panel SMS

Wójt Gminy Filipów serdecznie zaprasza do rejestrowania się w serwisie SMS

poprzez wysłanie sms pod nr 4628

o treści UGF.(sołectwo)bez polskich znaków,

np. UGF.Filipow lub UGF.Garbas Drugi.

            Po zarejestrowaniu numeru telefonu, otrzymywać będą Państwo istotne informacje

dotyczące Gminy Filipów.

*Rejestracja oznacza, że podane w systemie dane będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu, udzielenia odpowiedzi lub poinformowania o ważnych wydarzeniach.
Wysyłając sms wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji. 

 

INSTALACJE OZE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY FILIPÓW

6 b logotypy EFRR kolor 07 08 2018 Strona W695Q100

Gmina Filipów realizuje projekt „Cyfrowa gmina”

FE poziom pl 1 rgb

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

 

Obwieszczenie Wójta Gminy Filipów o przystąpieniu do sporządzenia Planu Ogólnego Gminy Filipów
oraz możliwości składania wniosków do planu w terminie do 16 sierpnia 2024 r.

https://filipow.bip.gov.pl/plan-ogolny-gminy-filipow/934167_obwieszczenie.html

WiFi4EU Vertical

Polski lad

Cyberbezpieczny samorząd logo

Biuletyn Informacji Publicznej

Sesje na żywo

logo rfrd

 
 

Apel fundacji Państwo Obywatelskie

Fundacja  Państwo Obywatelskie wystosowała apel o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

"Szanowni Państwo,

Przed sześciu laty ponad 350 organizacji obywatelskich, wyższych uczelni, samorządów terytorialnych, stowarzyszeń zawodowych i twórczych utworzyło krąg społeczny p.n. Debata Europejska.

Funkcję sekretariatu „Debaty” spełniała Fundacja Prawo Europejskie – organizacja pożytku publicznego. Uczestnicy „Debaty” wymieniali poglądy w sprawach projektów kolejnych traktatów reformujących Unię Europejską, procesu integracji etc.


Funkcję sekretariatu Debaty Europejskiej, przejęła od Fundacji Prawo Europejskie, która zakończyła swoją misję, Fundacja Państwo Obywatelskie. Realizując tę funkcję przekazujemy organom Państwa, organizacjom obywatelskim, samorządom terytorialnym oraz obywatelom – za pośrednictwem redakcji prasy, radia i telewizji, tekst Apelu o Stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym .


W imieniu uczestników Debaty Europejskiej wyrażamy nadzieję, że Apel podpisze każdy Polak.

 

Inicjatywa ta koresponduje z Decyzją Parlamentu i Rady UE nr 1098/2008/WE z dnia 22 października 2008 r., ustanawiającą rok 2010 Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

Celem ustanowienia Europejskiego Roku 2010 jest potwierdzenie i umocnienie pierwotnego zaangażowania politycznego Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przy okazji rozpoczęcia realizacji Strategii Lizbońskiej, w podjęcie działań, które w zdecydowany sposób przyczyniłyby się do wyeliminowania problemu ubóstwa. Idea Europejskiego Roku stanowi uzupełnienie działań podejmowanych w UE w ramach otwartej metody koordynacji w dziedzinie zabezpieczenia społecznego i integracji społecznej. Działania i inicjatywy związane tematycznie z Europejskim Rokiem 2010 będą realizowane zarówno na poziomie całej UE, jak i w poszczególnych państwach członkowskich.

Jak szeroka jest w Polsce strefa biedy wiemy wszyscy, nie ma więc konieczności szczegółowego omawiania tu tego dramatycznego problemu. Jesteśmy jednym z trzech ostatnich pod względem poziomu życia krajem Unii Europejskiej. Wiele rozwiniętych krajów europejskich, przystępujących do walki z biedą tworzyło narodowe programy, które z sukcesem realizowano ponad politycznymi podziałami. Czas na Polskę.

Zachęcamy Państwa do jak najszerszego rozpropagowywania apelu o stworzenie Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Apele podpisane przez pojedyncze osoby oraz organizacje przyjmuje sekretariat Debaty Europejskiej – Fundacja Państwo Obywatelskie w Warszawie, ul. Prosta 2/14 lok.204 za pośrednictwem poczty zwykłej lub elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pod ten sam adres prosimy kierować wypowiedzi w ramach debaty obywatelskiej, propozycje regulacji prawnych oraz treści Narodowego Programu Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.
Fundacja Państwo Obywatelskie będzie prowadzić biuro Narodowego Programu, internetowe forum, organizować konferencje i seminaria, przekazywać materiały powstające w trakcie debaty zainteresowanym osobom, instytucjom i organizacjom.

Z poważaniem

-Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji-                     -Prezes Zarządu-
prof. dr hab. Maria Kenig-Witkowska                                  Bogusław Bajor"

 

Apel można poprzeć przez Internet  klikając TUTAJ

Aby wydrukować tekst apelu, podpisać i wysłać pocztą kliknij TUTAJ

POI
 

promo programu Czyste Powietrze poziom 2 3L

Osteoporoza

article

Gmina konsultacje

maluch+


interreg

PRnewlogo

AgroMarket
 Wrota Podlasia
WOT

 Program usuwania azbestu

RPOWP
OSP
 POKL

DPR Tablica

szpital

 
 
„Zagospodarowanie terenu przy szkole w Filipowie”

 

 

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie"

Plac przy ośrodku zdrowia

© 2019Urząd Gminy Filipów. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme