Gmina Filipów w dniu 15 stycznia 2026r. podpisała ze Skarbem Państwa - Ministrem Cyfryzacji umowę na nieodpłatne przekazanie sprzętu multimedialnego w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Nazwa inwestycji: „Wdrażanie inwestycji C2.2.1 pn.” Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji, wskaźnik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) utworzone w szkołach”.
Całkowita kwota dofinansowania z UE powyższego zadania wynosi 1 949 100 000,00 zł.
Działaniem została objęta Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie, która otrzyma:
- Laptopy (15 dla uczniów + 1 dla nauczyciela),
- Jednostka centralna usług AI, katalogowych i plikowych (desktopowa stacja robocza),
- Urządzenie sieciowe AP z WiFi,
- Mobilna szafka na urządzenia z funkcją ładowania laptopów,
- Zasilanie gwarantowane UPS dla jednostki centralnej,
- Monitor interaktywny o przekątnej ekranu min. 75 cali (min. 188,5 cm) ze stojakiem,
- Kamera HD USB wraz z mikrofonem oraz statywem (2 sztuki),
- Oprogramowanie (1 komplet).





























