Strona główna / Ogólne / Zakończenie inwestycji pn. „Modernizacja ulicy Romualda Minkiewicza w Filipowie”.

Zakończenie inwestycji pn. „Modernizacja ulicy Romualda Minkiewicza w Filipowie”.

Dnia 10 lipca 2026 r. miał miejsce odbiór techniczny inwestycji drogowej pn. „Modernizacja ulicy Romualda Minkiewicza w Filipowie”. Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej, a następnie rozbudowie i przebudowie dróg o łącznej długości 739 m.

Drogę wykonano z 2 rodzajów nawierzchni: 
1) Jezdnia długości 471 m o nawierzchni z kostki brukowej gr. 8 cm o szerokości 3,5 m oraz pobocza utwardzone kostką brukową o gr. 8 cm o szerokości zmiennej od 0,5 do 2,0 m; 
2) Jezdnia długości 268 m o nawierzchni z kruszywa naturalnego kat. C50/30 wraz z poboczami o łącznej szerokości do 6,0 m.
Zakres zamówienia obejmował także:
– odwodnienie pasa drogowego,   
– budowę odcinka sieci wodociągowej, 
– przebudowę studni kanalizacji sanitarnej zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi poprzez montaż pierścieni odciążających wraz z wymianą włazów na D400, 
– wykonanie nawierzchni jezdni głównej oraz nawierzchni zjazdów z kostki brukowej oraz z kruszywa naturalnego kat. C50/30 stabilizowanego mechanicznie, 
– wykonanie niezbędnych przepustów pod zjazdami indywidualnymi, 
– wykonanie 2 szt. progów zwalniających z kostki betonowej, 
– budowę kanału technologicznego na długości o nawierzchni utwardzonej z kostki brukowej, 
– usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, 
– wymianę i regulację pokryw studni telekomunikacyjnych na najazdowe, 
– regulację zaworów wodociągowych wraz z wymianą skrzynek na nowe, 
– wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Wartość inwestycji – 2.343.700,00 zł z czego 80% – 1.874.959,99 zł pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Programu Rozwoju Północno-Wschodnich Obszarów Przygranicznych na lata 2024-2030. Wykonawcą robót była firma REM–BUD Sp. z o .o. z Suwałk.

Serdeczne podziękowania składamy dla właścicieli nieruchomości za nieodpłatne przekazanie gruntów pod poszerzenie pasa drogowego.

Efekty prac widać na poniższych zdjęciach.

Przed inwestycją

Nowo wybrukowana ulica między domami ze znakiem droga bez wylotu
Piaszczysta droga wiejska między domami a budynkiem gospodarczym o zmierzchu
PrzedPo