„Zagospodarowanie terenu przy szkole w Filipowie”

 

 

„Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Zdrowia w Filipowie"

Plac przy ośrodku zdrowia

Biuletyn Informacji Publicznej

Sesje na żywo

 

 

 
 
 

W dniu 19 września 2010 r. w Filipowie odbył się Polsko – Litewski Przegląd Muzyczny wraz z kiermaszem rękodzieła ludowego i wyrobów kulturowych.
W imprezie wzięły udział zespoły muzyczne z Polski i Litwy, które przygotowały pieśni i tańce regionalne prezentujące kulturę swoich regionów. Gwiazdą przeglądu był Zespół Pieśni i Tańca ,,Suwalszczyzna” występujący pod patronatem Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach.

19 września w sali widowiskowej urzędy gminy odbędzie się Polsko-Litewski Przegląd Muzyczny.

  • 11:00 - rejestracja uczestników
  • 12:00-12:45 - otwarcie przeglądu muzycznego
  • 12:45-13:00 - informacje o projekcie
  • 13:00-17:00 - występy polskich i litewskich zespołów muzycznych, kiermasz rękodzieła ludowego
  • 17:00 - zakończenie przeglądu.

 

Pobierz plakat: pdf

Wymiana młodzieży szkolnej, odbyła się  w ramach projektu ,,Poznajmy się – transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Elektrėnai” w dniach 21– 26 lipca 2010 r. na Litwie i była niezapomnianym doświadczeniem dla uczestników  z Polski i Litwy. Ideą przewodnią wymiany młodzieży było poznanie interkulturowe między Polską a Litwą, wymiana informacji i wzajemnych doświadczeń na temat realiów życia w obydwu krajach, pasji i zainteresowań rówieśników i ich życia codziennego. Spotkanie było również doskonałą okazją do wzajemnego poznania się, przełamania barier i stereotypów.  

CENTRA KULTURY OBSZARU POGRANICZA

Realizacja projektu „Poznajmy się – transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Eléktrenai” będzie możliwa dzięki powstaniu Centrów kultury obszaru pogranicza. Projekt zakłada między innymi osiągnięcie niżej wymienionych celów szczegółowych:

  1. Powstanie Centrów Kultury prezentujących dorobek kulturalny obszaru pogranicza,
  2. Powstanie trwałej infrastruktury kulturalnej w postaci: remontu, modernizacji i wyposażenia sali widowiskowej w Gminie Filipów oraz zakupu sceny estradowej z nagłośnieniem dla Ośrodka Kultury w Elektrénai, która będzie wykorzystywana do wspólnych działań i wspólnych celów współpracy trans granicznej.

W dniu 6 lipca 2010 r. w ramach projektu ,,Poznajmy się – transgraniczna wymiana doświadczeń i integracja społeczności Gminy Filipów i miasta Elektrėnai” odbył się w Elektrėnai pierwszy polsko-litewski przegląd muzyczny.

W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyli litewscy artyści oraz goście z Polski, zespoły i kapele ludowe z terenu Gminy Filipów a także zaprzyjaźniony zespół z okolicznej gminy. Występujący artyści mięli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie dorobku kulturalnego oraz muzycznego, wzajemnego poznania się i promowania współpracy transgranicznej.

Kolejny  przegląd muzyczny odbędzie się 19 września 2010 r. w Filipowie w Centrum Kultury obszaru pogranicza, który powstanie dzięki realizacji inwestycji „Remont i modernizacja sali widowiskowej w budynku Urzędu Gminy Filipów”. Utworzona infrastruktura techniczna jest bardzo ważnym elementem wpływającym na rozwój obszaru przygranicznego i będzie wykorzystywana do wspólnych działań i wspólnych celów współpracy transgranicznej.

 


interreg

Wirtualny spacer

 
 Wrota Podlasia
WOT
PPWOW
PROW

 Program usuwania azbestu

RPOWP
OSP
 POKL
WYŁĄCZENIA
© 2019Urząd Gminy Filipów. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme

Please publish modules in offcanvas position.